مبارزه مکانیکی با آفات در فضای سبز اصفهان اجرا شد

توان‌نگار– فاطمه طایی| مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان از اجرای عملیات مبارزه مکانیکی در عرصه‌های فضای سبز با هدف کنترل و مدیریت آفات و بیماری‌های گیاهان غیرمثمر و زینتی خبر داد.

مجید عرفان منش گفت: یکی از برنامه‌های شاخص سازمان پارک‌ها پیشگیری، کنترل و مدیریت آفات و بیماری‌های گیاهان غیرمثمر و زینتی است که برای انجام هرچه بهتر آن نیازمند فعالیت تیمی و تخصصی با مهارت، تجربه، برنامه و هدف مشخص هستیم.

وی افزود: سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان با اعلام دستورالعمل مشخصی در این زمینه به مدیران مناطق و سازمان‌های وابسته به شهرداری، نسبت به اجرای این عملیات هماهنگی لازم را به عمل آورد.

عرفان‌منش گفت: عملیات مبارزه مکانیکی در عرصه‌های فضای سبز از هشتم تیرماه ۱۴۰۱ آغاز شده است؛ چنانکه مبارزه مکانیکی با سوسک‌های شاخک بلند بر روی درختان نارون، بید، چنار و صنوبر، مبارزه مکانیکی با پروانه فری (کرم خراط) روی درختان نارون و زبان گنجشک و مبارزه مکانیکی با پروانه زنبور مانند بر روی درختان چنار در حال انجام است.

وی از حضور مستمر و فعال کارشناس گیاهپزشک جهت نظارت بر کیفیت عملیات مبارزه مکانیکی و برطرف کردن عیوب احتمالی خبر داد و گفت: طبق قانون، پیمانکاران در صورت عدم انجام مبارزه اصولی و پوست برداری بیش از حد درختان، انجام عملیات به صورت ناقص و عدم تیمار بخش‌های فوقانی درخت، استفاده از ابزار نامناسب، در اختیار نداشتن ابزار مناسب و کافی، عدم تیمار همه درختان تعیین شده در زمان مقرر، عدم انجام عملیات مبارزه به صورت مداوم و نیز تعویض کارگران دخیل در عملیات، مشمول جرائم مطابق با قرارداد حفظ و نگهداری فضای سبز سال ۱۴۰۱‏‏‏‏-۱۴۰۰ خواهند شد.

درباره‌ی پایگاه توان نگار

حتما ببینید

بازدید سرزده و شبانه مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان از خط تولید

توان نگار – بهمن توکلی فرد| مهدی کوهی مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان جمعه ۲۶اسفندماه، ضمن بازدیدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Skip to content