اسکان نوروزی فرهنگیان در ۶۰۰ نقطه کلانشهر اصفهان

مهدی منتجب رئیس اداره رفاه و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در نشست خبری با خبرنگاران گفت: اسکان نوروزی امسال در ۸۰۰ نقطه استان که ۶۰۰ نقطه آن در کلانشهر اصفهان است، با ۶ ستاد کلی در نواحی شهر اصفهان و یک ستاد مرکزی در اداره کل مستقر هستند، آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی است.

منتجب به دسته‌بندی مدارس استان اشاره کرد و گفت: مدارس نوع “الف” دارای امکاناتی نظیر فرش، یخچال و تلویزیون، مدارس نوع “ب” با همان امکانات ولی بدون تلویزیون و مدارس نوع “ج” بدون تجهیزات بوده و برای پذیرش مسافران در شرایط بارندگی پیش بینی شده است.

وی به وجود اردوگاه شهید بهشتی واقع در باغ ابریشم با ظرفیت بالغ بر ۱۰۰۰ نفر اشاره کرد و افزود: مکمل این اردوگاه مراکز رفاهی دیگری هستند که ظرفیت پذیرش ۳۰۰ نفر را دارند و طبخ و توزیع غذا برای مسافران در این مراکز انجام می‌شود.

رئیس اداره رفاه و پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش اصفهان افزود: از ۲۵ اسفند سامانه ثبت نام فعال شده است و علاوه بر این، ویلاهای موجود آموزش و پرورش در شهرستان چادگان و باغ بهادران نیز آماده پذیرش مسافران فرهنگی از طریق مراجعه به ستادهای اسکان است.

منتجب با بیان اینکه آموزش‌های لازم به عوامل اجرایی مراکز رفاهی در قالب دوره‌های تخصصی ارائه شده است افزود: پیش بینی می شود در ایام تعطیلات نوروزی بالغ بر ۳۷ هزار نفر شب مسافر در محل‌های اسکان آموزش و پرورش استان اصفهان پذیرش و استقرار یابند.

وی افزود: لیست تمام مدارس میزبان و ستادهای ۶ گانه اسکان شهر اصفهان از طریق کانال‌های اطلاع‌رسانی در اختیار عموم مردم قرار گرفته و همچنین QR کد ستادهای اسکان نیز منتشر شده و در دسترس مسافران نوروزی است.

درباره‌ی پایگاه توان نگار

حتما ببینید

از ۲۹ اسفند اجرای طرح زوج و فرد در اصفهان لغو می شود

توان نگار – بهمن توکلی فرد| رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان از لغو اجرای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Skip to content